Nova Property | Search. See. Love.

شرایط اخذ تابعیت ترکیه

grajdanstvo turcii 2

شرایط اخذ تابعیت ترکیه

 

شاید رویای خرید ملک در ترکیه ی آفتابی دارید و فقط اخذ تابعیت ترکیه مانع رسیدن به رویایتان باشد.از سال ۲۰۱۹ ،چندین گزینه برای اخذ گذرنامه ترکیه با شرایط ساده اتخاذ شده است.بطوری که هرکسی می تواند یکی از قابل قبول ترین و مقرون به صرفه ترین آنها را انتخاب کند.

 

امروزه دیگر لازم نیست ۵ سال صبر کنید،کافی است یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

 

 

  • در یک بانک محلی،یک حساب سپرده باز کنید و حداقل ۵۰۰ هزار دلار در آن حساب داشته باشید.توجه داشته باشید که به مدت سه سال نمی توانید به این پول دست بزنید.

 

 

 

  • یک سرمایه گذاری در اقتصاد ترکیه داشته باشید با حداقل سرمایه ی ۵۰۰ هزار دلار

 

 

 

  • خرید اوراق بهادار دولتی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار

 

 

 

  • کسب و کار خودتان را داشته باشید و حداقل ۵۰ شهروند ترکیه را استخدام کنید.

 

 

 

  • یک خانه به ارزش ۲۵۰ هزاردلار بخرید و تا ۳ سال آن را نفروشید.

 

 

به جزئیات این مورد میپردازیم:

 

لازم به ذکر است که هنگام بررسی درخواست تابعیت،املاک خریداری شده بعد از تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸ ،یعنی از لحظه ی اصلاح قانون شهروندی،در نظر گفته می شود.این طرح شامل خانه هایی است که در تاریخ ۱۸.۰۹.۲۰۱۸ خریداری شده اند.اما اینجا یک قانون قابل توجه و متفاوت وجود دارد.تنها آپارتمان هایی با ارزش ۱ میلیون دلار به شما حق اخذ شهروندی جمهوری ترکیه را می دهند.

 

شما ملزم نیستید برای خرید خانه حتما دلار پرداخت کنید بلکه هم با یورو و هم با لیر ترکیه می توانید پرداخت خود را انجام دهید.ملک قبل از فروش باید کارشناسی شود و ارزش کاداستری آن مشخص شود.

 

بنابراین در زمان انجام معامله نرخ ارز دلار و لیر هر دو باید در نظر گرفته شوند.این مدرک در دفتر کاداستر به تقاضانامه ی تابعیت شما ضمیمه می شود.شما باید طی ۴ ماه پس از انعقاد معاملات خرید و فروش ،با مقامات محلی تماس حاصل کنید.

 

همچنین شما یک ضمیمه دیگر از بانک لازم دارید که نشان دهد مبلغ  ثابتی از حساب خریدار به حساب فروشنده انتقال یافته است.

 

ملک باید به اسم کسی باشد که برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کرده است.

 

برای بررسی درخواست شما تقریبا ۲ ماه لازم است

 

مسلما همه ،این مقدار زیاد پول را برای استفاده از چنین شرایط ساده ای را ندارند.از این رو شرایط دیگری برای اخذ گذرنامه وجود دارد که پرطرفدارتر هستند.

 

۱.پنج سال انتظار،در طول این مدت ،فرد خارجی باید حداقل ۱۸۰روز در سال را در ترکیه بماند.در این زمان آنها نیاز به یک درآمد رسمی ثابت دارند و اینکه بتوانند به زبان محلی صحبت کنند.شایان ذکر است که مقامات ترکیه ،وجود یا عدم وجود بیماری های جدی که می تواند جامعه ی ترکیه را تهدید کند در نظر می گیرند و همچنین عدم ارتکاب به جرائم را.

 

۲.ازدواج،یک دختر باید حداقل سه سال با یک شهروند ترکیه ای ازدواج رسمی داشته باشد که بتواند از شهروندی برخوردار شود.

 

۳.زایمان،اگر یکی از والدین شهروند ترکیه  باشد،کودک متولد شده در بیمارستان محلی ، به طور خودکار تابعیت دریافت می کند

 

بررسی تقاضانامه ،در این موارد حدود ۶ ماه طول می کشد.

 

گذرنامه ترکیه  برای ۱۰ سال صادر می شود.سپس باید تمدید شود،همچنین شهروند این کشور فرصت اخذ گذرنامه ی خارجی ترکیه را با همان مدت زمان اعتبار خواهد داشت.

 

 تابعیت دوگانه در جمهوری ترکیه

 

شایان ذکر است این مورد در همه ی کشور ها امکان پذیر نیست.

 

دولت ترکیه به مهاجران وفادار است.با توجه به گزینه های پیشنهادی برای اخذ پذیرش خودتان قضاوت کنید.شما فقط نیاز به تصمیم گیری و تماس با Nova property  برای مشاوره های اضافی دارید.

 

Compare listings

Compare